Güvenlik Ağı 6mm 10×10 göz aralıklı poliamid ipten el örmesi ve düğümlü file inşaatınıza kurulum için fileler yan malzeme ve profilleri ile montaj işlemi için şantiyeye indirilmiştir.

Bu güvenlik ağının profil direkleri 60x60x2mm’dir. Bu direkler 4 m ile 4.30 m aralığında olacak şekilde zemin kat baz alınarak 5. Kata Profiller gelecek şekilde ve direklerin geçeceği papuçlar zemine 12’lik matkapla delinerek 10×85’lik çelik dübel çakılır ve papuçlar zemine monte edilip direklerde papuca girecek şekilde işlem yapılmıştır.

Direkler zemine tutturulduktan sonra ortalarından 12’lik pim le sabitliyoruz. Bu profillerin ucuna 10’luk karabina kaynatılmıştır.
6. Kata File gelecek şekilde metrik 8’lik kapalı kancalı çelik dübeller 50 cm ya da 70 cm aralıklarla zemin delinip çakılmıştır.Bu zemine çakılan kancalı dübellere fileyi 6’lık karabina ile tutturularak 4×15 ölçüsünde olan fileler aşağı sallandırılıp profillerin ucundaki 10’luk karabinaya takılması için bu işlem yapılmıştır.

Filelerin altından 8mm kalın halat ve üstünden de 8 mm kalın halat geçirilmiştir.

Aşağı sallandırılan file 10’luk karabinaların içerisinden geçirilerek tüm inşaatı çevreleyecek şekilde fileler profillere tutturulmuştur. Sadece asansör yeri boş bırakılmıştır.Bu tutturulan fileleri birbirine karabina yâda bağlama ipi ile ek yapılarak tüm profillerin ucuna tutturulan fileler yavaş yavaş aşağı bırakılarak file kurulum işlemi bitirilmiş olmaktadır

Depolama(Saklama) Yöntemleri:

Mevcut kurulmuş file profillerin ucundaki karabinadan çıkarılıp zemine monte edilen kancalı dübellerden de söküldükten sonra güzelce katlanıp çuvallanır.

Profiller üst üste dizilip alttan ve üstten demirle sıkıca bağlanır.

6’lık karabinalar ve profillerin ayakları ile pimleri bir çuvala konur.

Tüm bu malzemeler güzelce çuvallandıktan sonra nemden rutubetten ve ıslak zeminden koruyacak şekilde kuru bir yerde muhafaza edilmesi gerekmetedir.

Not: Filenin üzerine beton gelmiş ise eğer o betonların temizlenmesi gerekmektedir. Hangi ip olursa olsun beton filenin mukavemetini düşürmektedir. Tarafımızca kullanılan file en kaliteli poliamid iptir.

Güneşin UV ışınlarına karşı ve yağmurda ıslanmaya karşı mukavemetlidir.